ANCILLARY ASSIGNMENTS OF TEACHERS
SCHOOL YEAR 2018 – 2019

SENIOR HIGH SCHOOL PROGRAM

MICHELLE P. MURILLO?
Asst. to the Principal for SHS Program

MELBA B. RUBIA
Speaker Bureau/SHS Lead Teacher/Guidance/Testing & Placement Coordinator

CLARISEL D. MORONG
Immersion Program Coordinator

MARICAR E. MARASIGAN?
ICT/LIS/SBM Coordinator

JUNIOR HIGH SCHOOL PROGRAM

Academic Affairs and Special Program

SARAH O. MATITO?
Asst. to the Principal, Science Coordinator

DENNIS M. REGANIT?
Mathematics/ OHSP Coordinator

ELEANOR C. AGUINALDO
Filipino Coordinator

DONALYN L. NUNGAY
English Coordinator

MELANIE T. GARCIA?
Values Education Coordinator

GRACE B. SANTOS?
Social Studies Coordinator

SHERWIN KENNETH T. MADAYAG? ?
Technology & Livelihood Education (TLE) Coordinator

MELDRED F. AGOTE?
Music, Arts, Physical Education & Health (MAPEH) Coordinator

PABLITO O. TURA
Science, Technology and Engineering Program (STEP)Coordinator

GENELYN B. ASIS?
Alternative Learning System (ALS) Coordinator

Administration and External Linkages

KAREN L. TAPEC?
Asst. to the Principal, SDRRMC Vice-Chair, LIS/SBM Coordinator

PABLITO O. TURA
Grade 7 & 8 Guidance/Testing Coordinator

GENELYN B. ASIS?
Grade 9 Guidance/Testing Coordinator

MELANIE T. GARCIA?
Grade 10 Guidance/Testing Coordinator

DENNIS M. REGANIT?
OHSP Guidance/Testing Coordinator

MARIA TERESA B. OBED?
Acting Human Resource Management Officer

GRACE B. SANTOS?
Acting Registrar

SHERWIN KENNETH T. MADAYAG?
ICT/Computer Laboratories Coordinator

LORI LYNNE M. DE GUZMAN?
Research Center & Grade 10 LIS/SBM Coordinator

KRISTINE JOY S. ARCEO?
Science Laboratory Coordinator

NINA O. GOMEZ
Journalism Adviser (English)

百盈快三首页CHANDA T. CLAVERIA?
Journalism Adviser (Filipino)

SUSAN T. UY
Library Teacher (AM)

FROILINA K. SALOMA?
Library Teacher (PM)

GENELYN B. ASIS?
Alternative Learning System (ALS) Coordinator

ROSALIE G. DIEGO?
BSP & Canteen/YECS Coordinator

MARCHEN C. TIBOOC
GSP Coordinator

REY T. DALMACIO
Community Service Adviser, School Greening Program, Grade 9 LIS/SBM Coordinator

抢庄牛牛首页HAZEL M. MONTECLARO
Agri-Fishery/Gulayan sa Paaralan

FE D. ODIVILAS?
Eco-Savers

PROTACIO L. ODIVILAS?
Maintenance on School Facilities

JONALYN L. BACULI?
SSG Adviser

KAYE KAMYLIE A. GUANZON
Assistant Canteen Manager

EDEN NOEMI LOPEZ?
Acting School Nurse

ARLENE C. FERRER
Feeding Program Coordinator/Red Cross Adviser

SABILO L. BERMIL JR.?
School Property Custodian/Supply Officer (National)

RUTH A. BAMBILLA?
School Property & Tech-Voc Laboratory Custodian/Supply Officer (Local)

RIZA LASTIMOSA?
Grade 8 LIS/SBM Coordinator

MA. CECILIA GOMEZ?
Brigada Eskwela/ASP Coordinator

Extension Program

CRISTY ADRIANO
Asst. to the Principal, SDRRMC Vice-Chair, Science/Mathematics & School Greening Program Coordinator

FATIMA M. GARAY
Filipino/English, LIS/ICT/SBM Coordinator

NORIEL P. PUJANTE?pujante
Values Ed./AP Coordinator

RANDY E. DELA TORRE
TLE/MAPEH Coordinator, Eco-Savers/Maintenance on School Facilities

MABELLE R. VALDERON?
Guidance/Testing, BSP Coordinator

RENATO G. DACER JR.?
Physical Facilities, School Property Custodian/Supply Officer

MYLENE M. LOPEZ?
Journalism Adviser

DIVINA GRACIA D. BUSANO?
GSP Coordinator, Agri-Fishery/Gulayan sa Paaralan

CHERRY LYN S. QUISISING?
SSG Adviser

MA. LILIBETH DIANGSON?
Canteen Manager/YECS Coordinator

幸运11选5首页OLIVIA CLAIRE L. ARGUELLES?
Feeding Program Coordinator/Community Service Adviser

SHARON N. BILLETE?
Red Cross Adviser

NERISSA VALENTUS?
School Nurse

Mark Daniel V. Punzalan?
School Nurse